Witamy serdecznie w nieoficjalnym serwisie poświęconym naszemu Ulubieńcowi - Janowi Wołkowi! Strona, na którą z rozmysłem lub przez przypadek trafiliście, ma charakter amatorski, całkowicie niekomercyjny, a jej celem jest popularyzowanie twórczości naszego Mistrza.

Zamieszczone w serwisie materiały dotyczące tekstów piosenek Jana Wołka, Jego dyskografii oraz twórczości literackiej pochodzą przede wszystkim z naszych prywatnych zbiorów płyt winylowych i CD, kaset magnetofonowych oraz książek. Informacje o plastycznej twórczości Mistrza oraz o działalności scenicznej w szerokim tego słowa znaczeniu opracowaliśmy głównie w oparciu o powszechnie dostępne publikacje internetowe, jak również foldery i wydawnictwa teatralne. Podobnie przedstawia się kwestia zdjęć prezentowanych w „Fotoplastykonie”, przy czym część z nich zamieszczona została za uprzejmą zgodą ich Autorów, a mianowicie Pani Teresy Drozdy oraz Panów: Wiesława Czerniawskiego i Mariusza Szachowskiego, za co niniejszym składamy Im serdeczne podziękowania.

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż część z publikowanych na naszej stronie materiałów została nam udostępniona przez samego Mistrza, który – pomimo, iż jest Człowiekiem wyjątkowo zapracowanym i zaabsorbowanym ważnymi i doniosłymi wydarzeniami – poświęcił nam swój czas i uwagę oraz okazał wiele życzliwości, za co jesteśmy Mu wdzięczni. Mamy nadzieję, że również w przyszłości stosunek Mistrza do serwisu i jego autorów będzie równie życzliwy... ;-))

Tworząc niniejszy serwis staraliśmy się dochować należytej staranności i mamy nadzieję, że w żaden sposób nie naruszyliśmy czyichkolwiek praw. Gdyby jednak miało to miejsce, prosimy o poinformowanie nas o tym.

Pragniemy również w tym miejscu podkreślić, iż mimo trudu włożonego w gromadzenie prezentowanego materiału, to zaledwie skromna część z olbrzymiego dorobku artystycznego Jana Wołka. Cały czas staramy się gromadzić wszelkie materiały dotyczące owoców multitalentu Mistrza i zwracamy się również do Was z prośbą o pomoc w rozbudowie serwisu. Będziemy wdzięczni także za wszelkie informacje, propozycje, materiały, jak również uwagi krytyczne odnośnie naszej strony. Zachęcamy do napisania do nas i zapewniamy, iż żaden list nie pozostanie bez odpowiedzi!

Na koniec kilka słów w kwestii technicznej. Niniejszy serwis został przygotowany i zoptymalizowany dla przeglądarek internetowych w wersjach: Internet Explorer 7, Mozzila Firefox 2 lub wyższa oraz Opera 9.51 lub wyższa, przy rozdzielczości ekranu 1024x769.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy do naszego serwisu!

Projekt graficzny i kodowanie - © J & J 2007 - 2023   /   Zdjęcie Jana Wołka - © Mariusz Szacho