*****

PRZEWODNICZĄCY KAPITUŁY AMBASADORÓW DOLINY KREATYWNEJ

Dolina Kreatywna

Dolina Kreatywna (czyli czego szuka młoda sztuka) to program stypendialny Telewizji Polskiej. Jego celem jest odkrywanie talentów i promocja młodych, nieznanych jeszcze uzdolnionych twórców. Co miesiąc ogłasza się konkurs w jednej z dziedzin sztuki (fotografia, literatura, multimedia, teatr, taniec, sztuki plastyczne, animacja kultury, film, muzyka, design), a jurorzy – specjaliści w danej dziedzinie – wyłaniają szczęśliwych laureatów.

Zadaniem Kapituły Ambasadorów jest natomiast nagradzanie ludzi, którzy podobnie jak Dolina Kreatywna wspierają młodych uzdolnionych w ich pierwszych artystycznych poczynaniach. Z przyjemnością informujemy, że jej przewodniczącym wybrany został właśnie Jan Wołek. Obok Mistrza funkcję Ambasadorów Kapituły pełnią także Irena Santor, Jan Poprawa, Max Cegielski oraz Piotr Stasik. W dniu 18 czerwca 2008 roku Kapituła zebrała się na terenie TVP i spośród zgłoszonych kandydatów dokonała wyboru nowych ambasadorów Doliny Kreatywnej. Zostali nimi: Marianna Czyżak, Adam Ejnik, Jerzy Pisowacki, Marta Szydowiak oraz Piotr Wlizło.

Na zdjęciu poniżej, które zaczerpnęliśmy z serwisu TVP - Kapituła Ambasadorów Doliny Kreatywnej w pełnym składzie. Zachęcamy do odwiedzenia strony oficjalnej "Doliny Kreatywnej", na której znajdziecie szczegółowe informacje zarówno o samym projekcie, jak i o jego Laureatach oraz Ambasadorach Kapituły.

Kapituła Ambasadorów Doliny Kreatywnej

źródło i szczegółowe informacje:    www.tvp.pl

*****

JUROR LUBELSKICH "OGRODÓW PIOSENEK 2008"

Ogrody Piosenek

W dniach 23-26.07.2008 r. w Lublinie publiczność już po raz siódmy miała okazję posłuchać recitali różnych wykonawców w ramach Ogrodów Piosenek. Jak zawsze obok znanych i lubianych artystów swoje wokalne umiejętności mogli zaprezentować także debiutanci i młodzi, już utytułowani wokaliści, oceniani przez wspaniałe jury, w którym zasiedli w tym roku: Jan Poprawa, Grażyna Ruszewska, Janusz Grzywacz, Marek Gałązka i Mistrz Jan Wołek.

W konkursie wystąpili m.in. Jarosław Chojnacki, Piotr Dąbrówka, Jacek Kulesza, Gabriela Lencka, Magdalena Lepiarczyk, Beata Lerach, Łukasz Majewski, Dzidka Muzolf i Ilona Sojda.

koncert w Lublinie

Oprócz wykonawców biorących udział w konkursie w muszli koncertowej Ogrodu Saskiego gwiazdorskie recitale zaprezentowali m.in.: Andrzej Garczarek z Zespołem, Mariusz Kiljan w spektaklu muzycznym "20 najśmieszniejszych piosenek na świecie" w reżyserii Jerzego Satanowskiego, Strachy Na Lachy w programie z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, jak również Lubelska Federacja Bardów z koncertem „Klechdy Lubelskie” i piosenkami do tekstów Bolesława Leśmiana.

W konkursie zwyciężyła Gabriela Lencka z zespołem z Warszawy. Jest ona laureatką II nagrody SFP w Krakowie, I OFPA Rybnik, PPA we Wrocławiu, Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie czy OPPA w Warszawie. Była jedną z faworytek festiwalu i zebrała największe laury. W nagrodę otrzymała możliwość nagrania krótkiego recitalu dla TVP.

źródło:    www.kultura.lublin.eu

Projekt graficzny i kodowanie - © J & J 2007 - 2023   /   Zdjęcie Jana Wołka - © Mariusz Szacho